Kontakt

Vi finns i hela landet och driver utvecklingsprojekt som bidrar till förnybar och effektiv användning av energi. Kontakta oss om du söker en långsiktig och kvalificerad projektpartner med god expertis inom fossilfria transporter, hållbart byggande och renovering, cirkulär och biobaserad ekonomi, EU och Agenda 2030.

Katarina Delsing

Vice ordförande

Kontakt 070-184 22 60

Kontakt katarina@energikontornorr.se

Energikontor Norr

Carlos Pettersson

Sekreterare

Kontakt 072-554 58 41

Kontakt carlos.pettersson@rjl.se

Energikontor Norra Småland

Mats Bjälkholm

Styrning gemensamma projekt

Kontakt 0729-93 28 00

Kontakt mats.bjalkholm@innovatum.se

Energikontor Väst

Therese Hjelseth

Kontakter med Energimyndigheten

Kontakt 072-141 98 38

Kontakt therese.hjelseth@regionorebrolan.se

Energikontoret Region Örebro län

Michael Sillén

Statistik och information om energikontoren

Kontakt 08-615 94 48

Kontakt michael.sillen@storsthlm.se

Energikontoret Storsthlm

Marie Asplind

Suppleant

Kontakt 076-146 26 70

Kontakt marie.hjort@regiongavleborg.se

Ekocenter Region Gävleborg

Elin Nirjens

Suppleant

Kontakt 070-176 69 71

Kontakt elin.nirjens@regionjh.se

Energikontoren Jämtland/Härjedalen

Amelie Sahlin

Suppleant

Kontakt 072-571 40 68

Kontakt amelie.sahlin@regiondalarna.se

Energikontor Dalarna

Göran Gustavsson

Cirkulär och biobaserad ekonomi

Kontakt 070-921 60 54

Kontakt goran.gustavsson@energikontorsydost.se

Energikontor Sydost

Stefan Olsson

Hållbart byggande och renovering

Kontakt 070-989 01 81

Kontakt stefan.olsson@energikontorsydost.se

Energikontor Sydost

Therese Silvander

Fossilfria transporter

Kontakt 072-204 06 23

Kontakt therese.silvander@rjl.se

Energikontor Norra Småland

Kerstin Eriksson

Agenda 2030

Kontakt 070-620 83 07

Kontakt kerstin.eriksson@energikontorsydost.se

Energikontor Sydost

Ingrid Ahnlund Rode

Samordnare av regionala utvecklingsledare

Kontakt 070-725 91 18

Kontakt ingrid.ahnlund-rode@regionjh.se

Energikontoret Region Jämtland/Härjedalen